• Pulmonālās Hipertensijas Biedrība

Izvēlne

Piedzīvojumu pastaiga Pasaules pulmonālās hipertensijas dienā 5.maijā

2023.gada 05.maijā plkst. 12.00 Jūrmalas brīvdabas muzeja teritorijā notiks Piedzīvojumu pastaiga par godu Pulmonālās hipertensijas dienai 2023. Dalība pasākumā ir bezmaksas. Pasākuma ilgums 2 stundas. Pulcēšanās Jūrmalā, Tīklu ielā 1A, Jūrmalas brīvdabas muzeja ārtelpā.

Pasākumu atklās rakstniece, Pulmonālās hipertensijas biedrības vadītāja Ieva Plūme, sniedzot īsu ieskatu par to, kādi ir viņas stresa pārvarēšanas līdzekļi. Pastaigas laikā iecerētas trīs pieturas, ko vadīs dažādu veselības jomu speciālisti, vai nu pasniedzot praktiskas nodarbes, vai iepazīstinot ar nozīmīgiem veselības aspektiem. Pieturā “Dzīvesspēka stiprināšana”, kas būs veltīta emocionālajai veselībai, tiksimies ar psiholoģi Gunitu Skalderi-Darmudasu un viņas sagatavotajiem uzdevumiem. Savukārt “Ķermeņa stiprināšanas pieturā” fizioterapeite Sandra Šarlovska aicinās dalībniekus izvingrināt rokas, kājas un visu ķermeni uzmundrinošā ikdienas ritmā. Kardiologs Daiņus Gilis vadīs “Sirds stiprināšanas pieturu” un izglītos par sirds un asinsvadu veselību. Noslēgumā dalībniekus sagaidīs “Cido” atspirdzinājumi un Pulmonālās hipertensijas biedrības sagādātie kārumi.

Pulmonālā jeb plaušu hipertensija ir reta, smaga slimība, kas skar sirdi un plaušas. Cilvēkiem, kas sadzīvo ar šo slimību, ir apgrūtināta skābekļa apgāde un no tā cieš visas organisma sistēmas. Šobrīd Latvijā ir aptuveni 300 cilvēku, kuriem diagnosticēta plaušu hipertensija. Lai atbalstītu cilvēkus ar plaušu hipertensiju, Pulmonālās hipertensijas biedrība piedāvā iespēju doties veselīgā un izzinošā pastaigā. Tās laikā būs iespēja uzdot veselības jomas speciālistiem jums aktuālos jautājumus.

Dalība Piedzīvojumu pastaigā tikai reģistrētiem dalībniekiem. Laipni aicinām reģistrēties, zvanot pa tālruni 29649078 (Gunita) vai aizpildot pieteikumu šeit:

https://docs.google.com/forms/d/11qc2UWEVS9SkDzULGO5bomVn9bM9Z0GmnsMwofmqokA/viewform?edit_requested=true

Pasākums ir publisks, tajā notiks fotografēšana un video uzņemšana. Ja Jūs nevēlaties, lai Jūs fotografē vai filmē, paziņojiet to organizatoriem pirms pasākuma.

Pasākumu atbalsta Eiropas PH asociācija “PHA Europe” un CIDO Grupa.

 

Raksts tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild Pulmonālās hipertensijas biedrība.

Iespēja ATBALSTĪT

Organizācijai ir sabiedriskā labuma statuss
Norēķinu konts: Swedbank LV82HABA0551032669984
Reģ.Nr. 40008181693