• Pulmonālās Hipertensijas Biedrība

Izvēlne

PH dienas 2019 Skābekļa festivāls: zināšanu un prieka piedzīvojums

2019.gada 7.maijā Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca laipni uzņēma Pulmonālās hipertensijas biedrības biedrus, PH pacientus, viņu tuviniekus un biedrības brīvprātīgos, lai nosvinētu Pasaules Pulmonālās hipertensijas dienu. Šogad pasākumā piedalījās 82 reģistrētie dalībnieki, kas noteica savu skābekļa saturāciju, asinsspiedienu, saņēma uztura speciālista konsultāciju, baudīja skābekļa kokteili.

_MG_8964_FotoAZeltina

Skābekļa festivālu atklāja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs, Dr.med., kardiologs Andris Skride un PSKUS Galvenā ārste Eva Strīķe. Pasākumu vadīja biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Plūme.  Kā uzmundrinājums un prieka malks bija trenera Artūra Laimīgā vadītā smieklu jogas nodarbība, kurā ar elpošanas un relaksācijas tehnikām klātesošie uzlaboja savu fizisko un emocionālo pašsajūtu.

 

_MG_9478_FotoAZeltina

Izglītojošu lekciju par skābekļa terapiju nolasīja Dr.med., pulmonologs Anda Nodieva, fizioterapete Līna Butāne iepazīstināja ar fiziskajām aktivitātēm PH pacientiem, to lietderīgumu un jaunākajiem pētījumiem. Ārsts rezidents kardioloģijā Kristaps Šablinskis nolasīja lekciju par mūsdienīgu terapiju PH gadījumā. Brīvbrīdī PHB biedre Sofja Ševirjova ar Skābekļa festivāla dalībniekiem laidās kopīgā dejā.

_MG_9611_FotoAZeltina

7.maija vakara ziņās LTV7 varēja noskatīties sižetu par skābekļa terapijas nepieciešamību cilvēkiem ar plaušu hipertensiju. TV ekrānā par slimību stāstīja Arina, viņas mamma Sofja, interviju sniedza Dr.med. Anda Nodieva un PHB vadītāja Ieva Plūme.

Biedrība pateicas Pasaules Pulmonālās hipertensijas dienas atbalstītājiem: PSKUS, Eiropas asociācijai “PHA Europe”, SIA Pfizer Luxembourg Sarl filiāle Latvijā, SIA Accord HealthCare Latvijas filiāle.

Pasaules Pulmonālās hipertensijas dienu 2019 finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta “Līdzdalība 2019” ietvaros. 

PH dienas 2019 lekciju prezentācijas šeit:

Anda Nodieva. Skābekļa terapijas ABC

Līna Butāne. Fiziskās aktivitātes un fizioterapija

Kristaps Šablinskis. Mūsdienīga PH terapija

PH diena 2019

Iespēja ATBALSTĪT

Organizācijai ir sabiedriskā labuma statuss
Norēķinu konts: Swedbank LV82HABA0551032669984
Reģ.Nr. 40008181693