• Pulmonālās Hipertensijas Biedrība

Izvēlne

Unikāls projekts, kurā atbalstu sniedz “Latvijas valsts meži”

Pateicoties A/S “Latvijas valsts meži” atbalstam, šogad ārstniecības personām, pacientiem un viņu tuviniekiem ir vienreizēja iespēja apmeklēt bezmaksas Skābekļa terapijas seminārus Latvijas reģionos. Par ilgstošu skābekļa terapiju, tās indikācijām, kontrindikācijām, elpošanas fizioloģiju, diagnožu grupām, kurām nepieciešams skābeklis kā zāles un citām svarīgām tēmām 2 stundu lekcijā stāsta Dr.med., pneimonoloģe Anda Nodieva. Mediķi pēc semināra saņem sertifikātus par 2.7 tālākizglītības punktu iegūšanu. Līdz šim apmācības notikušas Bauskā un Rīgā kopumā 57 dalībniekiem. Augustā plānojam semināru Balvos, septembrī Cēsīs un Jēkabpilī, oktobrī Rēzeknē, bet Kurzemes pusē būsim novembrī.

Skābekļa seminārs Rīgā 8.augustā

Zināšanu trūkums un stereotipi par skābekļa lietošanu ārstniecībā ir tās problēmas, ar ko visbiežāk saskaramies, kad kādam smagi slimam cilvēkam ir vajadzīga skābekļa terapija. PHB ir 6 gadu pieredze tās nodrošināšanā mājas apstākļos cilvēkiem ar primāru plaušu hipertensiju. To, ka skābeklis var kalpot kā zāles, esam apguvuši praksē. Ikdienā konsultējam par skābekļa terapijas ilgumu, tehniskiem jautājumiem, skābekļa aparātu pareizu kopšanu un lietošanu, par līdzestību un pacietību, par pārvietošanos un ceļošanu ar portatīvajiem aparātiem, par iespējām Latvijā iznomāt vajadzīgo aprīkojumu, skābekļa saturāciju un citiem jautājumiem.

Sertifikāti gaida īpašniekus

A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros sniedz mūsu biedrībai finansiālu atbalstu, lai īstenotos apmācības skābekļa terapijā un varētu nodrošināt asistenta pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti, senioriem un ģimenēm ar bērniem, kuriem ir īpašas vajadzības. Kopš projekta uzsākšanas martā līdz augusta vidum asistenta pakalpojumus ir izmantojuši 40 cilvēki. Mūsu darbiniece veic dažādus pienākumus – sākot no psiholoģiska hronisko pacientu atbalsta, līdz transportēšanai uz ārstniecības iestādēm, veikalu, aptieku, pasākumiem, pārtikas sagādei un palīdzībai pārvietojoties. Bieži vien palīdzīga roka, spēja nokārtot ikdienas braucienus, noderīgas un praktiskas zināšanas ir tikpat vajadzīgas kā svaigs gaiss un sakopta vide, ar ko lepojamies mūsu mežos.

Projekts: “Atbalsta programma cilvēkiem ar pulmonālo arteriālo hipertensiju”

Laiks: 2018.gada  01.marts – 31.decembris.

Budžets: 9 493.40 EUR

Galvenās aktivitātes: asistents personām ar invaliditāti, 8 semināri “Skābekļa terapijas ABC” Latvijas pilsētās, prezentācija par skābekļa terapiju, inventāra iegāde pacientu veselības monitoringam

Finansētājs: A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē fonds “Ziedot.lv”

Iespēja ATBALSTĪT

Organizācijai ir sabiedriskā labuma statuss
Norēķinu konts: Swedbank LV82HABA0551032669984
Reģ.Nr. 40008181693