• Pulmonālās Hipertensijas Biedrība

Izvēlne

PH pacientiem pieejama valsts apmaksāta speciālista konsultācija 

PSKUS Latvijas Kardioloģijas centrā ir izveidots īpašs pieraksta laiks piektdienās kardiologa konsultācijai pulmonālās hipertensijas pacientiem un cilvēkiem ar aizdomām par pulmonālo arteriālo hipertensiju. PH kabinetā konsultācijas sniedz kardiologs Andris Skride. Saņemot valsts apmaksātu konsultāciju, pacientam jāmaksā pacienta iemaksa 4,27 EUR apmērā.

Lai pieteiktu vizīti, jāzvana uz vienoto pacientu pieraksta tālruni 67069280. Reģistrējoties, pacientam tiks vaicāts, vai ir ārsta nosūtījums ar atzīmi par aizdomām par pulmonālo hipertensiju. Ja šāda atzīme ir veikta, tad pacients tiek informēts, ka līdz noteiktajam konsultācijas datumam ir nepieciešams veikt ehokardiogrāfijas un spirogrāfijas izmeklējumus.

Ja pacientam šie izmeklējumi nav veikti, tiek piedāvāts pieraksts šo izmeklējumu veikšanai. Ja pacientam uz nosūtījuma nav atzīmes par aizdomām par pulmonālo hipertensiju, pacients tiek nosūtīts uz konsultāciju pie kardiologa, kurš nozīmē tālāko ārstēšanas plānu.

Savukārt pacienti ar aizdomām par pulmonālo arteriālo hipertensiju un jau esošie PH pacienti tiek pierakstīti pie kardiologa – PH speciālista. Nonākot Pulmonālās hipertensijas kabinetā uz konsultāciju, ārsts var nozīmēt pacienta tālāko ārstēšanos stacionārā un turpmākos izmeklējumus dinamikā.

Iespēja ATBALSTĪT

Organizācijai ir sabiedriskā labuma statuss
Norēķinu konts: Swedbank LV82HABA0551032669984
Reģ.Nr. 40008181693