5.maijā atzīmējot Pasaules Pulmonālās hipertensijas dienu Latvijā, atbalstīsim cilvēkus, kuriem ir smaga un reta slimība - pulmonālā arteriālā hipertensija. Ikviens ir aicināts pievienoties, lai par godu 78 līdz šim diagnosticētajiem pacientiem īstenotu 78 augstlēkšanas lēcienus pašā Rīgas sirdī pretī Brīvības piemineklim Kaļķu ielā 28.

Augstlēkšana notiks bez kārts, visiem - gan pieaugušajiem, gan bērniem - pieejamā un drošā augstumā. Lēcējiem būs iespēja veikt 6 minūšu iešanas testu, lai pārbaudītu sirds un plaušu darbību. 6 minūšu iešanas testa ietvaros tiks noteikta skābekļa saturācija asinīs un mērīts asinsspiediens pirms un pēc slodzes.

Lēcējus uzmundrinās pasākuma vadītājs Juris Šteinbergs, paraugdemonstrējumus un konsultācijas sniegs labākie Latvijas augstlēcēji Madara Onužāne un Jānis Vanags, pie mums viesosies Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretāre Ieva Zunda. Informatīvajā teltī Latvijas Kardioloģijas centra ārsti Andris Skride un Ainārs Rudzītis informēs par pulmonālās hipertensijas diagnostiku un ārstēšanu. Bērniem būs iespēja piedalīties zīmēšanas konkursā "Veselību Zanei!", kas veltīta Zanei Lazdiņai - pulmonālās hipertensijas pacientei, kurai veica plaušu transplantācijas operāciju Vīnē (Austrija) par Latvijas iedzīvotāju ziedotajiem līdzekļiem. Bērnu zīmējumi tiks nogādāti Zanei ar laba vēlējumiem un cerībām veseļoties.

Pieteikties lēkšanai, norādot vārdu, uzvārdu un vecumu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 #WorldPHDay

Reto slimību dienā šg. 28.februārī aicinām uz "Cerību virtuvi", kurā iepazīstināsim ar sabiedrības informēšanas kampaņu par retajām slimībām, diskutēsim par to, kādas ir veselības aprūpes iespējas Latvijas iedzīvotājam, kas saslimst ar kādu retu slimību, un pavasara gaidās nogaršosim pavāra Mārtiņa Sirmā gatavotos vitamīnu kokteiļus.

Eiropā šā gada Reto slimību dienas tēma ir "Aprūpe" un sauklis "Vienoti par labāku aprūpi" izsaka cilvēku ar retajām slimībām cerību dzīvot kvalitatīvi.

 

Seko mums

World Pulmonary Hypertension Day

Sponsors

 

 

PARTNERS

 

Search

Opportunity To Support

Checking Account: Swedbank LV82HABA0551032669984

Registration. No. 40008181693